Rubriky
F1

Zrcadla na zeď: Nejen praktický doplněk, ale i dekorace interiéru

Zrcadla patří k těm věcem, které jsou v našem bytě či domě téměř nezbytností. Slouží nám nejen jako praktický doplněk pro rychlé úpravy vzhledu, ale také jako optický trik na zvětšení prostoru. Nicméně, mohou být i výrazným prvkem dekorace interiéru.

Vyberte si ten správný tvar

Než se pustíte do výběru, zamyslete se nad tím, jaký tvar zrcadla by do vašeho interiéru zapadl. Pokud máte v bytě málo světla, volte zrcadla kulatá či oválná, která dokážou rozptýlit světlo po místnosti. Pokud máte vysoké stropy, může se vám hodit zrcadlo ve tvaru obdélníku, které opticky promění prostor.

Vyberte správnou velikost

Velikost zrcadla by měla odpovídat velikosti místnosti. Pokud byste si do malé ložnice dali obrovské zrcadlo, bude to působit nevkusně a nepřirozeně. Stejně tak, pokud máte velkou obývací místnost, můžete si dovolit větší zrcadlo či kombinaci více menších zrcadel.

Prostor nad komodou či konzolí je ideální pro zavěšení zrcadla. Pokud máte v bytě nízké stropy, můžete si zrcadlo zavěsit i na protilehlou zeď, čímž opticky prodloužíte místnost.

Vyhněte se klišé

Klasické zlaté rámečky u zrcadel jsou sice krásné, ale už byly příliš často využity. Pokud chcete být originální, vsaďte na netradiční materiály, jako jsou dřevěné rámečky, betonové stěny nebo dokonce zrcadla bez rámu.

Zrcadla mohou být i kombinovány s jinými dekoračními prvky. Například v kombinaci s květinami, svíčkami či dekorativními vázami. Důležité je ale nezapomenout na to, že méně je někdy více.

Nakonec, nebojte se experimentovat a najděte si ten správný kousek, který do vašeho interiéru perfektně zapadne a dodá mu šmrnc.