Rubriky
F1

Jak správně třídit odpad? S pomocí odpadkových košů to zvládnete!

Správné třídění odpadu je důležité pro ochranu životního prostředí a udržení čistoty našeho okolí. V dnešní době se snažíme minimalizovat množství odpadu, který produkuje každý z nás, a to i díky správnému třídění. Pokud nevíte, jak na to, nezoufejte! S pomocí odpadkových košů to zvládnete snadno a rychle.

Co všechno patří do papírového koše?

Papír je jedním z nejčastějších materiálů, který produkuje každý z nás. Do papírového koše patří noviny, časopisy, kancelářský papír, obálky, lepenky, krabice a další. Pokud máte doma velké kartonové krabice, můžete je složit a odnést do sběrného dvora. Pokud máte větší množství papíru, můžete využít speciální kontejnery na papír, které najdete v mnoha městech a obcích.

Co patří do plastového koše?

Plast je dalším materiálem, který produkuje každý z nás. Do plastového koše patří PET lahve, obaly od potravin, sáčky, kelímky, tuby od zubní pasty a další. Pokud máte doma větší množství plastových obalů, můžete je složit a odnést do sběrného dvora. Pokud máte jen několik kusů, můžete je vhodně složit a dát do plastového koše.

Co patří do skleněného koše?

Sklo je materiál, který se dá snadno recyklovat a použít znovu. Do skleněného koše patří sklenice od nápojů, lahve od vína, piva a další. Pokud máte doma velké množství skla, můžete ho složit a odnést do sběrného dvora. Pokud máte jen pár kusů, můžete je vhodně složit a dát do skleněného koše.

Pamatujte si, že správné třídění odpadu je důležité pro ochranu životního prostředí a udržení čistoty našeho okolí. Pokud máte doma více druhů odpadu, můžete využít odpadkové koše s více oddíly. Ty najdete například v našem klubu-blanice.cz, kde si můžete vybrat z mnoha různých druhů odpadkových košů. Díky nim budete mít doma vždy pořádek a odpad bude správně tříděn.